Hrdinové Pražského povstání

To je úcta k padlým hrdinům? Vandal zapálil v Praze památník!

Vandal zapálil v Praze památník
Zdroj: HZS Praha
Vandal zapálil v Praze památník hrdinů Pražského povstání
Téma:

K těžko uvěřitelnému případu žhářství vyjížděli ve středu ráno hasiči z pražské smíchovské stanice. Neznámý vandal vysypal odpadky na desku na památníku hrdinů Pražského povstání a zapálil je. Hasiči požár rychle zlikvidovali. Na památníku přesto vznikla vysoká škoda. Případ vyšetřuje policie.

Hasičům byl požár v ulici Na Zlíchově nahlášen krátce před půl devátou ráno dopoledne, informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Obeň rychle uhasila jednotka ze smíchovské stanice.

 

"V době našeho příjezdu byl už částečně uhašený hasicím přístrojem. Ten ze školy stojící naproti památníku přinesl pohotový zaměstnanec, který si požáru všiml a přiběhl ho hasit," řekl Kavka pro TN.cz. Profesionální hasiči už požár jen dohasili.

 

Vyšetřovatel hasičů určil, že příčinou požáru bylo úmyslné zapálení. Ohořelý památník bude potřeba vyčistit. Hasiči odhadovali, že škoda se bude pohybovat okolo 10 tisíc korun. S jiným závěrem ale přišli pracovníci městské části Praha 5, které poškozený památník patří.

 

 

"Škoda byla pracovníky městské části vyčíslena na 200 tisíc korun. Případ vyšetřujeme jako  poškození cizí věci," řekl TN.cz mluvčí pražských policistů Jan Daněk. Pachateli v případě odsouzení hrozí až rok za mřížemi.

vbo TN.cz