video zoo brno

To je zábava! Takhle to vypadá, když se koupou lední medvědice!

O tom, že lední medvědi to umí ve vodě pořádně rozjet, jste se mohli nedávno přesvědčit díky živému přenosu z pražské zoologické zahrady, kde tito chlupáči dostali dárky v podobě hraček k vodnímu dovádění. A stejně hravé medvědy mají i v brněnské zoo!

Na videu z brněnské zoologické zahrady dovádějí pro změnu dvě samice. Konkrétně se jedná o lední medvědice Coru a Noriu. Noria je dcerou Cory a narodila se 25. listopadu roku 2015. Její kmotrou je úspěšná česká tenistka Lucie Šafářová.

 

Ačkoliv nejsou Norii ještě ani dva roky, už je to pořádný vodní živel a využije všechny možnosti, kdy se může vykoupat a řádit ve vodě. Na videu z letošního září je vidět, co obě oblíbené medvědice dělají, když prší. A jak je vidět, déšť jim, na rozdíl od mnoha lidí, náladu opravdu nezkazí. Cora se po většinu času snažila marně naplnit přilehlý malý bazének, Noria zase neustále skákala do vody.

 

 

Medvěd lední je velký druh medvěda typický pro severní polární oblasti. Vyskytuje se v Grónsku a na severním pobřeží Severní Ameriky a Asie. V kohoutku měří přibližně 1,5 metru, délka těla je kolem 2,5 metru. Samci mohou v extrémních případech vážit až 800 kilogramů, samice do 300 kg. Jsou chránění a v přírodě se živí převážně tuleni.

TN.cz