Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Útok v Londýně!

"To máte za Sýrii!" křikl a podřízl v londýnském metru muži hrdlo!

Zdroj: TV Nova

K vážnému zranění cestujícího došlo v sobotu večer ve stanici londýnského metra Leytonstone. Nic netušícího cestujícího řízl do krku další muž. Další dva cestující zranil útočník lehce. Policie ho zneškodnila taserem.

"To máte za Sýrii! Vaše krev bude prolita!" řval útočník, který bezdůvodně pořezal šestapadesátiletého cestujícího v londýnském metru. Svou oběť pořezal na krku. Napadený muž je ve velmi vážném stavu. Útočník ohrožoval další cestující. Policie ho zneškodnila taserem a převezla na služebnu.

 

Policisté, kteří muže zneškodnili, byli podle listu Daily Mail vyzbrojeni jen taserem. Muž mával nožem, či dokonce mačetou, a ohrožoval další cestující. Zranil přitom dva další lidi. Policistům se naštěstí devětadvacetiletého útočníka podařilo zneškodnit a spoutat. Byl odvezen na služebnu.

 

"Policie byla zavolána v 19:06 k nahlášenému pobodání ve stanici metra Leytonstone. Podezřelý muž ohrožoval další cestující nožem," řekl Daily Mailu mluvčí londýnské policie.

 

"Důstojníci metropolitní policie se dostavili na místo. Muž byl v 19:14 zadržen a odvezen na policejní stanici ve východním Londýně, kde zůstává ve vazbě. Policisté při zásahu použili taser," dodal mluvčí.

 

Útočník řádí v londýnském metru:

 

"Nyní na místě řeší situaci policisté z dopravní policie. Je nám známo, že jeden muž byl vážně pořezán. Čekáme na informace o dalších zraněných," dodal mluvčí. Stanici BBC prozradil, že vyšetřování převzala jednotka, která má na starosti boj s terorismem.
 

Celý útok sledovaly desítky svědků. Podle jednoho ze svědků byl napadený starší muž, kterého doprovázela mladší žena, zřejmě příbuzná. "Ty nejsi žádný muslim!" řval na útočníka přihlížející Mohammed Qurban, který útok natočil, když policisté pachatele zneškodňovali.


Policisté zadržují pachatele:

 

Svědek Laurynas Godvisa řekl listu Daily Mirror: "Šel jsem normálně na stanici Leytonstone, oblečený na vánoční večeři s přáteli. Šel jsem dolů a viděl jsem hodně lidí utíkat.Ignoroval jsem to a šel jsem k mému vlaku. Pak jsem nemohl uvěřit svým očím. Viděl jsem chlapa s nožem a mrtvého muže na podlaze. Tak jsem ječel a utíkal o život. Po dobrých 10 až 15 minutách přijela policie a toho člověka zatkla."

 

 

"Když ho odváděli, tak říkal: "Tohle se stane, když se se**te do matičky Sýrie. Všechna vaše krev bude prolita!" dodal svědek. Útočníkova slova potvrdila britským médiím i londýnská policie.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

JEN PRO OTRLÉ: ISIS v ohrožení. Mezi bojovníky propukla masožravá nákaza!

Zničím ISIS! vyhlásila na sociální síti. Podívejte, co všechno na něj připravila

vbo TN.cz