Skončil ve vazbě

To mimino podřežu a vyhodím z okna, hrozil opilý otec. Může dostat 12 let

Petr Brzek
Petr Brzek
Publikováno 28. 7. 2020
Téma:

Ve vazbě skončil muž, který o víkendu v Sezemicích na Pardubicku vyhrožoval, že vyhodí z okna své pár týdnů staré miminko. Život dítěti zachránila zásahová jednotka. Policie muže nakonec obvinila z pěti trestných činů. Není to jeho jediný problém se zákonem.

"To smradlavý uječený dítě podřežu a pak vám ho hodím dolů," řval jako smyslů zbavený. V sobotu večer řádil opilý otec jako šílenec, o tři dny později byl u soudu k nepoznání. Vystupoval klidně a vyrovnaně.

 

Kvůli němu měla zásahovka nejvyšší pohotovost. Chystala zbraně, beranidla i páčící soupravy. S vyjednavačkou se muž bavit nechtěl a házel po ní věci. Do toho byl slyšet dětský pláč.

 

Po třech hodinách bylo po akci. Zásahovka ho v bytě zadržela. Dítěti se nic nestalo. S matkou zůstal v bytě jako podpora její bratr.

 

"Určitě to běžná situace nebyla, ani běžný konflikt. To bylo za hranou," řekl bratr matky u soudu s tím, že si myslí, že jeho švagr skončí ve vazbě. Soudce ho skutečně za hodinu za mříže poslal.

 

 

"Je obviněn z braní rukojmí a násilí proti úřední osobě," řekla TV Nova mluvčí pardubických policistů Markéta Janovská.

 

Jenže to není všechno. Za jiné nedávné násilnosti ho kriminalisté už stíhají i na Svitavsku a Orlickoústecku. Je obviněn z výtržnictví, vydírání a ublížení na zdraví. Hrozí mu, že se dvanáct let na svobodu nepodívá.

 

Prostředí vězení zná muž dobře, už v minulosti za násilné trestné činy seděl. Jednotlivé delikty nebude soud řešit zvlášť, ale podle policie je sloučí do jednoho hlavního líčení.

drz TN.cz