Unikátní záběry

To se jen tak nevidí: Jedoucí auto zasáhl blesk. Neuvěřitelné VIDEO

Téma:

Záběry, jaké se hned tak nevidí, se objevily na sociálních sítích. Zachycují moment, kdy jedoucí vůz zasáhne blesk! Podle všeho se osádce vozidla naštěstí nic nestalo. Obrázky hned obletěly svět.

Automobil na záběrech jede v dešti po ulici, když se objeví jasný záblesk. Z vozidla začne stoupat dým. Auto ujede ještě několik desítek metrů. Když konečně zastaví, valí se dým i z oken automobilu. Z něj rychle vyskáče posádka.

 

Na internetu si video pustily už miliony diváků. Média, která jej zveřejnila, neinformovala, kde záběry bezpečnostní kamery natočily. Objevily se u nich ale titulky v arabštině.

 

Diskutující připomínají slavnou scénu z filmu Návrat do budoucnosti z roku 1985, kdy hlavní hrdina potřebuje pro svůj vůz DeLorean pro návrat z roku 1955 získat energii blesku.

 

 

Osádka vozu je většinou v případě zásahu bleskem v bezpečí. Auto se totiž chová jako takzvaná Faradayova klec a blesk sjede po vnější straně auta. Cestující a řidič by byli ohroženi, jen kdyby se v tu chvíli dotýkali kovové části auta.
 

vbo TN.cz