foto+video přestavba motocyklu

To se jen tak nevidí: Unikátní přestavba Harleye na českou Jawu!

Téma:

Přestavby motocyklů jsou v módě. Mechanici z pražského dealerství značky Harley-Davidson loni zvítězili v prestižní mezinárodní soutěži Battle of the Kings a letos se chystají zabodovat znovu. V pražských Košířích přestavěli v posledních týdnech jeden ze sériových modelů na motocykl nápadně připomínající populární českou Jawu.

V letošním ročníku se přestavuje motocykl Harley-Davidson Iron 883. Udělat z Harleye na první pohled českou Jawu by asi napadlo málokoho. "Přišel s tím můj bratr. Když jsme byli mladí, tak hodně jezdily Jawy a lidi se ty Jawy snažili upravovat k obrazu svému, takže se hodně snažili dělat ty Jawy tak, aby vypadaly jako Harley-Davidson. A v současné chvíli to už není potřeba, Harley-Davidsonů je docela dost, dneska není problém najít cokoliv, takže jsme chtěli přijít s něčím úplně jiným a rozhodli jsme se postavit Harleye jako Jawu," vysvětluje vznik nápadu principal dealer pražské prodejny Harley-Davidson Vojta Vavřina.

 

Nápad je to bezesporu originální. Je za ním ale obrovské kvantum práce. "Náš mechanik chodil poslední dobou do práce ve čtyři hodiny ráno, aby to všechno stihl dodělat," vypráví Vavřina, kterého zná každý spíše jako Wojtu. Výsledek jejich práce ale stojí bezesporu za to. Červený krasavec svádí pohled nejen motocyklových fanoušků.

 

GALERIE: Přestavba motocyklu Harley-Davidson

1
/
13
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Přestavba motocyklu Harley-Davidson - 5

 

Většina práce na motocyklu byla tzv. "plechařina". Příliš nových dílů se na stroj nedávalo, spíše se předělávaly ty původní. Předělaná je například nádrž, blatníky nebo přední světlo. Zcela nové jsou boční kryty, výfuk nebo drátěná kola. "Na tomhle typu motocyklu se dobře staví, je to krásný základ na přestavbu," chválí původní stroj Wojta. Zdali bude právě pražská přestavba sklízet body i v druhém ročníku soutěže Battle of the Kings, se dozvíme 15. května, kdy bude znám vítěz regionálního kola, který následně postoupí do velkého finále.

 

 

Na závěr budou možná mnozí překvapeni. Harleye už dávno nejsou jen stroje za miliony, tento původní přestavovaný model se dá totiž nový sehnat jen za něco málo přes dvě stě tisíc korun. Možná také proto se v našem regionu jedná v současnosti o jeden z nejprodávanějších Harleyů. "I moje vlastní žena ho má," dodává s úsměvem Vojta Vavřina na závěr.

TN.cz/Jakub Deml