Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Hřbitov na Malvazinkách

Tady spočine Karel Gott. Budeme mu nosit květiny, slibují místní

Štábu TN.cz se nejspíš podařilo najít konkrétní místo posledního odpočinku legendárního zpěváka Karla Gotta. Vdova Ivana nedávno oznámila, že hrob bude mít mnohonásobný slavík na hřbitově na pražských Malvazinkách.

A slíbila, že konkrétní místo prozradí, "až to bude aktuální." Štáb TN.cz proto v úterý na zmíněný pražský hřbitov vyrazil, aby se pokusil Mistrův hrob najít.

 

A nejspíš se to i podařilo. Zároveň reportéři vyzpovídali další návštěvníky hřbitova, kterých se zeptali, co říkají na to, že Karel Gott spočine právě na Malvazinkách.

 

"Máme tady rodinný hrob a budu se tak moct zastavit nejen za maminkou, ale i u hrobu Karla Gotta a dát mu tam kytičku nebo zapálit svíčku," řekl například jeden z dotázaných.

Na Malvazinkách jsou pohřbené i jiné slavné osobnosti - například objevitel krevních skupin Jan Janský, prezident Antonín Novotný nebo spisovatel Ondřej Sekora.

 

Karel Gott zemřel 1. října ve věku 80 let, obklopený svými nejbližšími. Veřejnost se mohla s populárním zpěvákem rozloučit 11. října v pražském paláci Žofín, o den později se konala zádušní mše v katedrále svatého Víta pro pozvané hosty. Zároveň byl na ten den vyhlášený státní smutek.

TN.cz