podezřelé produkty

Tohle maso mohli jíst Češi! Obří zásilku veterináři hned zlikvidovali

Zabavené maso - 2
Zdroj: Státní veterinární správa ČR
Téma:

Více než tunu masa ve středu nechali zlikvidovat pracovníci Státní veterinární správy (SVS). Obří zásilka, kterou odhalili s policisty na dálnici D8, nebyla nijak označena a proto představovala hrozbu. Chyběly navíc i jakékoliv doklady o jejím původu.

Lékaři ze Státní veterinární správy (SVS) odhalili ve spolupráci s Policií ČR větší zásilku živočišného původu, která mohla být pro zákazníky potenciálně nebezpečná. Řidiče, který ji přepravoval, zastavili na dálnici D8 poblíž Prahy. 

 

Přepravované maso, vnitřnosti a krev totiž nebyly nijak označeny. "Cizí státní příslušník, který zásilku přepravoval, nebyl navíc schopen při kontrole předložit jakékoliv doklady o původu přepravovaných živočišných produktů, ani o příjemci zásilky. Na základě těchto zjištění rozhodli veterinární inspektoři na místě o likvidaci celé zásilky o hmotnosti 1,2 tuny," informovala SVS.

 

GALERIE: Zabavené neoznačené maso

1
/
3
Zdroj: Státní veterinární správa ČR
Zabavené maso - 3

 

Veterináři přivolali vozidlo asanačního podniku, které zásilku odvezlo k bezpečné likvidaci ve svém zařízení. S přepravcem nyní bude zahájeno správní řízení. Za uvádění potravin neznámého původu, které představují riziko pro zdraví spotřebitelů, umožňuje zákon o potravinách dozorovým orgánům udělit sankci ve výši až 50 milionů Kč.

 

 

"Upozorňujeme všechny přepravce potravin živočišného původu, že v podobných případech bude postup SVS stejně přísný. Zásilky neznámého původu nebudou uvolňovány na trh a dojde k jejich neprodlené a bezpečné likvidaci,“ uvedl ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád.

lud TN.cz