celní správa

Rekordní nález v Praze! Celníci objevili 3 tuny surovin na pervitin

Téma:

Pracovníkům pražského Celního úřadu se povedl zásah celosvětového měřítka. V úterý dopoledne v zásilce z Číny objevili neuvěřitelné tři tuny látky určené k následné výrobě drog.

Pražským celníkům se podařilo zadržet tři tuny klíčové látky k výrobě amfetaminu. Látka byla poslána letecky ve dvou zásilkách z Číny. Pašeráci vydávali látku za celulózu.

 

GALERIE: Pražským celníkům se povedl nález století

1
/
8
Zdroj: AKTU.cz
Celníci amfetamin

 

V případě následné výroby by se jednalo o velmi kvalitní drogu, která by měla až 90 % účinné látky. Na černém trhu by se výsledný amfetamin prodal za jednu miliardu korun.

 

Nevídaný nález se pracovníkům Celního úřadu povedl v úterý dopoledne. "Podařilo se nám zachytit novou verzi prekurzorů, které jsou určeny k výrobě syntetických drog," řekl Josef Vachtl, ředitel Celního úřadu pro hlavní město Praha. Podle Vachtla se jedná o unikátní celosvětový záchyt. "Dovoz se tvářil jako standardní dovoz celulózy, z Čínské lidové republiky," doplnil.

 

 

Amfetamin, který měl být následně z látky nelegálně vyráběn, se zneužívá jako takzvaná rekreační nebo diskotéková droga, například slangově pod názvem Speed, případně k výrobě pervitinu.

mj TN.cz