foto extrémně vyhublá

Tohle je moc! Časopis dal na obálku tuhle dívku (16)

Anorektická modelka
Zdroj: tvnoviny.sk
Téma:

Dánský módní magazín Cover se musel veřejně omluvit poté, co v nejnovějším čísle zveřejnil v módním editoriálu fotografie šestnáctileté na kost vyhublé modelky.

Za přešlap se omluvil módní magazín i personální agentura Lululeika, která anorektickou modelku na focení dohodila. "Nemohla bych normálně žít, kdybych nepřevzala za toto odpovědnost jako vydavatelka, žena a matka. Je mi to opravdu líto," prohlásila Malene Mallingová.

 

 

Snímek byl  zveřejněn také na webu Reddit, kde se v diskusích okamžitě strhla bouřlivá debata. "Rozumím, že v módě musí na modelkách viset, ale toto zašlo příliš daleko," napsal uživatel Keepitgoinglouder. "Nejenže vypadá jako kostra, ale její pokožka a výraz působí tak, jako by byla těsně před smrtí. Jsem ráda, že editorka za toto převzala odpovědnost," napsala jiná uživatelka. "Tato ubohá dívka potřebuje pomoc. Je jasné, že není zdravá. Je špatné toto prezentovat jako ideál pro mladé dívky," napsala další.

 

 

Agentura však dívku brání, protože vydala toto prohlášení: "Ztratila dva členy rodiny, tak vás prosíme o respekt a nenazývejte ji nemocnou, protože není." Ale ani to neuspokojilo čtenářů a neberou to jako omluvu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Na prahu smrti porazila anorexii: Vážila jen 39 kilo!

GALERIE: Dívka v poslední fázi mentální anorexie nafotila své 20kilové tělo

Související témata:
pet tn.cz / tvnoviny.sk