video roztomilí tvorové

Tohle vás dostane! Takhle si užívají tučňáci v pražské zoo!

Tučňáci bývají právem považováni za jedny z nejroztomilejších zvířat. Může za to nejen jejich vzhled, ale i způsob jejich pochodování po souši. Není proto divu, že pavilon tučňáků je v pražské zoo jedním z nejoblíbenějších!

O tom, jak si žijí tučňáci v pražské zoologické zahradě, se můžete přesvědčit na přiloženém videu. Když nedovádějí na břehu, vesele si plavou ve velkém venkovním bazénu s hloubkou až 1,5 metru. Zdá se, že jejich oblíbenou činností je také přenášení nejrůznějších předmětů v zobácích z jednoho místa na druhé.

 

 

Pavilon tučňáků v ZOO Praha prošel rozsáhlou rekonstrukcí po povodních v roce 2002. Znovu otevřen byl v květnu roku 2004. Nachází se v dolní části zoologické zahrady a má připomínat skalnaté pobřeží Jižní Ameriky. Ve vnitřní uměle vybudované skále nechybějí tzv. hnízdní niky pro jednotlivé páry tučňáků. Venku pak mohou návštěvníci pozorovat přes sklo dovádění tučňáků jak na souši, tak i pod vodou.

 

 

Hlavním chovaným druhem v pražské zoo byli vždy tučňáci Humboldtovi, které se zde daří pravidelně odchovávat. V současné době ale venkovní výběh s tučňáky obývají i jihoamerické kachny patagonské. Tučňák Humboldtův je nelétavý pták z čeledi tučňákovitých. Získal jméno po německém přírodovědci Alexandru von Humboldtovi. Vyskytuje se v Jižní Americe na pobřežích Peru a Chile, podle červeného seznamu ohrožených druhů je klasifikován jako zranitelný.

TN.cz