Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Pobouření ve Francii

VIDEO: Ženu na ulici zfackoval cizí muž! Důvod nepochopíte

S otřesným zážitkem se svěřila mladá Francouzka na sociální síti. Od muže na ulici slyšela sexuální narážky, a tak se ohradila. Dostala za to facku, muž po ní také hodil popelníkem. Ke své zpovědi zveřejnila i video celého incidentu.

"Když jsem se vracela v Paříži dom, prošla jsem kolem muže, který mě sexuálně/verbálně napadl. Nebyl první a já už jsem nemohla unést další takové ponížení, tak jsem mu řekla 'drž hubu'," popsala 22letá Marie Laguerre v popisku videa na youtube.

 

Na zveřejněných záběrech je vidět drsná reakce útočníka. Po ženě podle svědků nejdříve hodil popelníkem, poté rychle přišel až k ní a vrazil jí facku. Otřesená Marie zůstala stát, zatímco muž se zase otočil na podpatku a kráčel pryč.

 

Celý incident se odehrál před zahrádkou restaurace, kde si užívaly do té doby příjemný večer desítky lidí. Několik hostů se po napadení dívky zvedlo a vydalo se za útočníkem. Jeden z mužů se dokonce "vyzbrojil" židlí. Píše o tom i portál Daily Mail.

 

I přesto nikdo útočníka nezadržel, což podle Marie bylo kvůli tomu, že byli všichni šokovaní. "Někteří lidé říkají, že svědci udělali málo, všechno se ale stalo tak rychle, že neměli čas porozumět situaci. Útočník byl navíc nebezpečný," bránila hosty studentka.

 

 

 

Marie nakonec odešla domů. Až tam si uvědomila, co přesně se stalo, a vrátila se, aby získala svědectví hostů ze zahrádky. Majitel restaurace jí také poskytl záznam z bezpečnostních kamer, kde je napadení částečně vidět. Marie vše nahlásila na policii, muže ale zatím nenašli.

 

Video vyvolalo diskuzi o tom, jak se muži ve Francii chovají k ženám na veřejnosti. Narážky, hvízdání i nechutné návrhy jsou na denním pořádku, problém už řeší vláda. Zavádí pokuty za obtěžování a sexistické poznámky na ulici. Nové nařízení by mělo platit od podzimu, pokuta bude od 90 do 750 eur.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Braňte se přepadení! MANUÁL ÚČINNÉ PREVENCE

Ničí vaši kamarádku tyran? Důkazy, které napoví i rady, jak jí pomoci

epa TN.cz