brazilská filla

Tohohle psa nikdo nechce! Veterináři ho odmítají utratit

Téma:
pes

Pes už téměř rok žije v odchytové stanici v Dunajovicích nedaleko Jindřichova Hradce. Brazilská filla doplatila na výchovu svého majitele, který dlouhodobě užíval drogy a na psa nestačil. Žádný z oslovených útulků o něj neprojevil zájem.

Při pohledu do očí osmiletého psa brazilské fily s honosným jménem Eskador Nisan Katarina, by jen málokdo uvěřil, že pokousal třináct lidí. Zvíře mělo tu smůlu, že ho vlastnil narkoman a výchovu takového psa nezvládl.

 

Pes je majetkem úřadu pro zastupování státu. V kotci žije od května loňského roku. Od té doby nebyl venku. Problém je ho nakrmit a také kotec vyčistit. Nikoho k sobě nepustí a při vstupu do kotce útočí.

 

"Jeden musí toho psa přidržovat nějakýma hráběma a druhý mu tam dává žrádlo,“ říká Ivan Horáček, provozovatel odchytové služby.

 

 

Město chtělo psa dát do útulku, ale ani jeden z oslovených útulků nereagoval. I zřejmě proto, že kvůli povaze a stáří psa o něj velký zájem nebude. Jeho pobyt v odstavném kotci přijde až na devadesát tisíc korun ročně. Jeho utracení veterináři zamítli.

 

"Obeslali jsme asi šest útulků.Ta socializace asi je dost problematická,“ potvrdil TV Nova Jan Jirsa z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

 

Pes není týraný a fyzicky je na tom dobře. Má ale nemocnou duši. Nedostal to co potřeboval – důslednou a klidnou výchovu. Pokud se nenajde zkušený chovatel, který by se pokusil ho vrátit zpátky do života, stráví pes jeho zbytek v uzavřeném kotci.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vyplatí se vám pojistit psa? Co pokryje pojistka a co ne

Pandí samec překonal rekord v délce sexu. Jak dlouho vydržel?

PROMĚNA PSA: Jak se z chlupaté koule stane krasavec

Čech s bernardýnem jsou slavní po celém světě! Mrkněte na video, jak kluka pes táhne přes cestu

Nejrozkošnější video všech dob: Štěně si ustele na miminku

TN.cz / vem