trest za zpronevěru

Tomáš Řepka před nástupem do vězení: Utíká jak malý kluk!

Téma:

Dvou a půl letý trest pro Tomáše Řepku by mohl být konečný. Bývalý fotbalový reprezentant má jít do vězení za zpronevěru, poškození cizích práv a řízení auta v opilosti. Trestu za neplacení alimentů by se však mohl vyhnout.

Před kamerou utíkal někdejší kapitán Sparty i v úterý, kdy se za ním vydal reportér TV Nova. Od chvíle, co se Tomáš Řepka chystá do vězeňských tepláků, s médii nekomunikuje.

 

O víkendu se s Řepkou vyfotil fanoušek v Dánsku, kde si byl fotbalista zřejmě odpočinout před nástupem do vězení a dalšími soudy, které budou řešit dluh na výživném - ten přesahuje milion korun. "Trestní sazba pro zanedbání výživy jsou až dva roky,“ říká advokát Jan Černý.

 

Další soud čeká Tomáše Řepku přesně za týden v Brně, jednání naplánované na 16. května tady u obvodního soudu pro Prahu 6 bylo ale zrušeno. To ale znamená, že by se mohl dalšímu navýšení trestu vyhnout.

 

"Jednání bylo odročeno kvůli tomu, že soud zvažuje velmi pravděpodobnou možnost zastavení trestního stíhání pro neúčelnost," vysvětlil mluvčí soudu Martin Slováček. "Dostal vlastně přísnější trest, který by tady nemohl být ani nijak posunutý, takže je zbytečné v dalším stíhání pokračovat."

 

 

Podobně by se k tomu mohl postavit i soud v Brně. Řepkův trest dva a půl roku by tak byl alespoň prozatím konečný. Rozhodnutí soudů z minulého týdne ale ještě blikancový král nedostal. Není tak stále jasné, kdy nastoupí do vězení.

 

Místně příslušnou věznicí, do které by měl Řepka nastoupit, je ta v Praze-Ruzyni. Z formy tak nevyjde. Věznice má totiž dvůr s košem na basketbal i malé fotbalové hřiště.

mj TN.cz