Smrt v jímce

Tomáše (†33) uctili přátelé motorkáři pietní jízdou, město veřejnou sbírkou

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 19. 2. 2020
Téma:

O tragédii, ke které došlo o první únorové neděli na Břeclavsku, jsme již informovali. Třiatřicetiletý Tomáš zemřel poté, co se nadýchal nebezpečných plynů při čištění septiku. Přátelé nadšeného motorkáře se rozhodli na počest kamaráda uspořádat pietní společnou jízdu. Město Klobouky u Brna, kde k tragédii došlo, na pomoc rodině zesnulého Tomáše založilo veřejnou sbírku.

Milovníci motorek, mezi které Tomáš patřil, na svého kamaráda vzpomínají jako na ohromného sympaťáka, který nezkazil žádnou legraci. Jeho smrt je hluboce zasáhla. Zanechal po sobě manželku Marcelku a čtyři dcery.

 

"Byl to kluk plný elánu, dobré nálady a pro každou srandu a samozřejmě milující manžel, otec, syn, bratr, strýc a kamarád. Tímto bychom Vás chtěli poprosit o hromadný doprovod Tomáše na jeho burácející cestě v jedné stopě tam nahoru," píše na svém facebooku MotoMutěnice, kde měl Tomáš celou řadu přátel.

 

 

Vzpomínková jízda za oblíbeného člena motorkářské party se uskutečnila v sobotu 8. února. Na benzínce v brněnské části Slatina se v jednu hodinu odpoledne sešlo 55 motorek a jedna babetta. Řev motorů naplnil ulice k uctění Tomášovy památky.

 

Město Klobouky u Brna vyhlásilo na pomoc rodině veřejnou sbírku. Oficiálně byla zahájena 15. února a otevřena pro přispěvatele bude až do 31. srpna. Transparentní účet číslo 5807495369/0800 město zřídilo u České spořitelny.

 

Pokladničky, kde mohou zájemci přispět a alespoň trochu Tomášově rodině pomoci zmírnit bolestnou ztrátu, jsou k dispozici na třech místech v Kloboucích Brna – v supermarketu BENAPOL na náměstí Míru, v kostele římskokatolické církve a v kostele Českobratrské církve evangelické.

 

Spanilá jízda na počest zesnulého kamaráda Tomáše:

GALERIE: Motorkáři uctili památku Tomáše, který zemřel při čištění septiku

1
/
8
Zdroj: motomutěnice
Motorkáři uctili památku Tomáše, který zemřel při čištění septiku - 1

TN.cz