Volby do EP

TOP 09 a STAN startují kampaň. Vsází na bezpečnost, ekologii a trh

Kampaň pro volby do Evropského parlamentu v pondělí dopoledne odstartovali Starostové a nezávislí a TOP 09, kteří kandidují společně s podporou dalších regionálních uskupení.

Uskupení Starostové, regionální podporovatelé a TOP 09 poté, co podali kandidátku do europarlamentu na ministerstvu vnitra, v pondělí dopoledne zahájili svou kampaň jízdou tramvají, která byla spojená s diskuzí s kandidáty.

 

Přibližně o půl jedenácté vyjeli ze zastávky Pražského povstání, jeli přes Karlovo náměstí, Národní třídu, Staroměstskou a Hradčanskou. Po jedenácté hodině dojeli na Vítězné náměstí, kde diskutovali s lidmi.

 

Lídrem uskupení je europoslanec Jiří Pospíšil. Mluví o třech tématech, se kterými jde do voleb. Jedná se o bezpečnost České republiky v rámci Evropské unie, nejen co se týče vnějších hranic, ale také vlivu Ruska, které se podle Pospíšila snaží ovlivňovat věci na území Česka.

 

 

Dále je to ekologické téma, kdy podle Pospíšila čelíme problému s narůstajícím suchem. To musí řešit celá Evropská unie. Zatřetí se jedná o rozvoj vnitřního trhu a toho, co přináší. Lídrem za STAN je europoslanec Stanislav Polčák.
 

vbo, Veronika Polášková NT news