Milionové škody

Češi bojovali v tornádu o život. Tohle zbylo z jejich domu

Tornádo v USA
Zdroj: zpravy@nova.cz
Téma:

Tornádo, které se přehnalo přes Floridu, ohrozilo i české rodáky! Bouře zasáhly hlavně jihozápad Floridy včetně města Sarasota, kde žije krajanka Renáta Mysliveček. Tornádo úplně poničilo domy v ulici, kde Češi bydlí.

Dva mrtvé, pět zraněných a stovky zničených domů za sebou zanechalo tornádo, které se prohnalo Floridou. A zasáhlo i Čechy - Renáta Mysliveček popsala hrůzy bouře, která poničila jihozápad USA včetně jejího bydliště.

 

Rychlost tornáda přesáhla 200 kilometrů za hodinu a vír měl průměr přes 90 metrů. V Manatee County za sebou tornádo zanechalo více než 14kilometrový pás zkázy. Pár, který bydlel v přívěsu, bouři nepřežil. Jejich syn a čtyři vnoučata museli být hospitalizováni. "Překvapuje mě, že z toho vůbec někdo vyvázl živý," okomentoval situaci šerif Brad Steube.

 

 

Štěstí měli i čeští krajané, kteří na jihozápadě Floridy žijí. Ještě silnější tornádo se totiž prohnalo právě Sarasotou, kde bydlí i Renáta Mysliveček. Vír dosáhl rychlosti 215 km/h a poničil 45 domů s celkovou škodou více než 3 miliony dolarů (asi 74 milionů korun). Záchranáři zasahovali i v ulici, kde žijí Češi, nikomu se ale naštěstí nic nestalo.

 

Meteorolog Richard Rude navíc předvídá další bouře včetně tornád a hurikánů. "Částečně i proto, že zažíváme silnější El Niňo, který sahá i jižněji než obvykle, musíme počítat s dalšími bouřemi," uvedl Rude pro portál USA Today.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
epa TN.cz