přírodní katastrofa

Chlapce odtrhlo běsnící tornádo od mámy! Pak ho našli mrtvého

Téma:

Poté, co v neděli zasáhlo americký stát Alabama silné tornádo, začínají záchranáři identifikovat oběti. Mezi nimi je teprve šestiletý chlapec, kterého zastihla živelná pohroma přímo na silnici, a také osmiletá holčička. Neštěstí má zatím podle úřadů 23 obětí, zraněných by mělo být nejméně čtyřicet. Počet však může stále růst.

Nejmladší obětí dvou tornád, která udeřila v americké Alabamě, je podle deníku Mirror teprve šestiletý chlapec Armando Hernandez z města Beauregard. O jeho zmizení informovala na facebooku jeho matka Kayla Meltonová. Hernandeze od matky oddělil silný vítr, který dosahoval rychlosti až 332 km/h.

 

"Prosím, podívejte se po mém šestiletém dítěti, jeho jméno je Armando Hernandez, který slyší i na AJ. Byl naposledy viděn na silnici číslo 38. Kdokoliv v této oblasti, pomozte mi ho najít," vyzvala Meltonová obyvatele na svém profilu na facebooku, informoval Mirror.

 

 

Bohužel o pár hodin později informovala o tom, že se její chlapeček našel, už mu ale nebylo pomoci. "Milujeme tě AJ. Toto je nejtěžší věc, kterou jsem sem napsala…malý AJ to bohužel nezvládl. Byl nalezen, ale nepřežil,“ napsala Meltonová na profilu. "Bude mi chybět jeho úsměv a jeho sladký hlas a tvář. Vždycky byl rád, když jsem ho objala. Také miloval svou rodinu," doplnila zdrcená matka.

 

Při bouřce byl zraněn i chlapcům bratr, který musel být převezen do nemocnice. Tornádo rodině poničilo také dům. A nejsou jediní, kteří přišli o všechno. Zničena byla většina domů, dále také auta nebo stromy. Škody zasáhly celou komunitu v délce několika kilometrů.

 

GALERIE: Silné tornádo si v Alabamě vyžádalo několik obětí

1
/
7
Zdroj: APTN
Tornádo v Alabamě

 

První tornádo se objevilo v okrese Lee v neděli odpoledne na hranicích se státem Georgia. Mezi prvními oběťmi byla teprve osmiletá holčička, jejíž smrt potvrdila její rodina. Bližší informace však nechtěla poskytnout.

 

Podívejte se na záběry z Alabamy:

Související témata:
reg TN.cz