Flora Olomouc

Tradiční výstava květin v Olomouci nebude. Už podruhé jí zabránil covid

Petr Zapletal
Petr Zapletal
19.2. 2021 17:30
Téma:

Největší výstava květin v České republice, Flora Olomouc, se v dubnu neuskuteční. Vedení výstaviště ji kvůli pandemii zrušilo. Tato akce přitom každoročně láká do Olomouce desítky tisíc návštěvníků.

Za šedesát let, co se tato jarní přehlídka květin na olomouckém výstavišti pořádá, to bude podruhé, co bude zrušena. Stejně jako v loňském roce je to kvůli pandemii covidu-19.

 

Výstava se měla uskutečnit v pavilonech a přilehlých parcích, oblíbená je hlavně mezi zahrádkáři. Desetitisíce lidí se do Olomouce pravidelně sjížděly z celé České republiky, součástí totiž byly i venkovní trhy.

 

 

Vedení proto připravuje alespoň víkendové zahradnické trhy. Ty by měly proběhnout na přelomu dubna a května v pavilonu A olomouckého výstaviště.

 

Koronavirus notně poznamenal v loňském roce i podzimní Floru. Ta probíhala za přísných hygienických podmínek. Jednotliví prodejci museli dodržovat rozestupy, stejně tak návštěvníci. Omezena byla i kapacita – v hlavním pavilonu mohlo být maximálně 500 lidí, v těch menších vždy po stovce.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

kvo TN.cz