Venku s babičkou

Holčička (2) seděla na lavičce, zabila ji padající suť!

Na holčičku se zřítila stavební suť - 1
Zdroj: facebook.com
Téma:

Byla to jen obyčejná procházka po městě. Pro dvouletou Grétu a její šedesátiletou babičku se ovšem tyhle společně strávené chvíle staly chvílemi posledními.

Gréta Greeneová a její babička Susan se v New Yorku posadily na lavičku, když se z okna blízkého domu vysypala stavební suť a obě je trefila. Holčička utrpěla velmi vážná zranění, kterým v pondělí i navzdory snaze lékařů podlehla.


Vše se odehrálo v neděli, kdy na lavičku, kde babička s vnučkou seděly, dopadla stavební suť v podobě velkého kusucihly. Protože část zdiva padala z osmého patra, stačila nabrat vysokou rychlost.


Cihla zasáhla Grétu v momentě, kdy ji babička houpala na klíně a způsobila jí vážná zranění mozku. Menší úlomky poškrábaly i Susan, její zranění ovšem byla pouze povrchová a mnohem horší byl utrpěný psychický šok.


Jeden ze svědků vypověděl, že ho k místu tragédie přivedl křik dívčiny babičky a když tam dorazil, viděl holčičku, které z hlavy prýštila krev, sotva dýchala a byla na tom tak zle, že ani neplakala.


Záchranářům se sice povedlo Grétu oživit a dokonce přivést znovu k vědomí. Po převozu do nemocnice holčička okamžitě putovala na operační sál, kde jí lékaři museli odebrat část lebky, aby mohli lépe bojovat s otokem a krvácením mozku. Přesto se dívku zachránit nepodařilo.

Související témata:
pez TN.cz