smrtelná nehoda

Tragédie na Chrudimsku! Ve vraku zůstali uvězněni dva lidé, řidička zemřela na místě

Tragická nehoda na Chrudimsku
Zdroj: Policie ČR
Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 15:18
21.1. 2021 13:44
Téma:

Mladá řidička zemřela ve čtvrtek při nehodě na Chrudimsku. Ze zatím nezjištěných příčin po průjezdu křižovatkou narazila osobním autem do stromu. Spolujezdec utrpěl vážná zranění.

Nehoda se stala před půl devátou ráno u obcí Řestoky, Honbice a Zaječice. Dvaadvacetiletá řidička podle policie po průjezdu křižovatkou na rovném úseku narazila v osobním autě do stromu.

 

V autě cestovali dva lidé, oba museli hasiči z vozu vyprostit. "Z důvodu čelního a bočního nárazu nebylo vyproštění vůbec snadné. Také náledí komplikovalo hasičům práci," popsala mluvčí hasičů Pardubického kraje Jana Poláková.

 

"Jeden z cestujících utrpěl velmi vážná zranění a po ošetření byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Hradec Králové. Druhá osoba svým zraněním podlehla na místě," uvedli k nehodě záchranáři Pardubického kraje.

 

 

U řidičky byla nařízena soudní pitva. Příčinu a okolnosti nehody policie dále prověřuje.

 

K tragické nehodě došlo ve stejný den také v Helvikovicích na Orlickoústecku. Vlak tam krátce po třetí hodině odpoledne smetl osobní auto. Řidič byl na místě mrtvý. Vlaková souprava zastavila až po několika set metrech. Ve vlaku v té době cestovalo zhruba 30 lidí. Nikdo z nich se při srážce nezranil.

TN.cz