Maledivy

Tragédie na dovolené: Čech (†84) se utopil v tropickém ráji

Utonutí
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Čtyřiaosmdesátiletý český turista zemřel na dovolené na Maledivách. Jeho tělo objevili v sobotu odpoledne v moři u jednoho z atolů. Jde o druhou tragédii na stejném místě během jediného týdne.

Vysněná dovolená v tropickém ráji se pro českou rodinu změnila v tragédii. Podle webu Avas.mv zemřel v resortu Paradise Island na Maledivách v sobotu odpoledne český turista.

 

Tělo čtyřiaosmdesátiletého muže našli ve 15:15 na hladině moře u resortu. Převezli jej do nemocnice, tam jej ale lékaři už mohli jen prohlásit za zesnulého.

 

Jde přitom o druhý podobný případ blízko resortu Paradise Island. Ve středu zemřela při šnorchlování šestašedesátiletá Korejka. Tělo převezli do stejné nemocnice, v níž v sobotu zemřel i český turista, lékaři se ženu snažili ještě oživit, ovšem neúspěšně.

 

 

Vysněná dovolená se stala osudnou také páru z Filipín. Leomer a Erika Joyce Lagradillovi trávili na Maledivách líbánky. Oba pracovali jako ošetřovatelé, jeden z partnerů v Singapuru, druhý v Rijádu. Při šnorchlování se ale utopili.

 

Podle místních médií na to maledivské úřady reagovaly vytyčováním zón, v nichž je bezpečné plavat, a to na všech ostrovech.

 

Čechy šokoval vloni útok žraloka na českého turistu v Egyptě, více v reportáži:

vbo TN.cz