Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Smutná událost

Tragédie na festivalu: Chlapeček (†5) spadl pod vláček a zemřel

Zdroj: TV Nova

Na rodinném festivalu v areálu Šikland u Žďáru nad Sázavou dnes po čtvrté hodině zemřel pětiletý chlapeček. Spadl pod vyhlídkový vláček, zraněním bohužel na místě podlehl.

"Na místo jsme vyslali záchranný vrtulník. Lékaři začali s resuscitací, chlapečkovi však už bohužel nebylo pomoci," řekla mluvčí záchranné služby Vysočina. Podle informací TV Nova chlapečka záchranáři oživovali půl hodiny a ještě teď na místě zůstávají s kriminalisty.

 

"Policisté místo tragické události ohledali, zadokumentovali a provedli šetření. U řidiče vláčku provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Nyní zjišťujeme, jak k tragické události došlo a veškeré okolnosti, které tragédii předcházely," uvedla v prohlášení tisková mluvčí policie za kraj Vysočina Jana Kroutilová.

 

Tragédie se stala na rodinném festivalu v zábavním centru Šikland. Chlapeček měl s rodinou jet na klasickém turistickém vláčku, který jezdil po areálu parku. 

 

"Vláček dával přednost jinému vozidlu, proto zastavil. Maminka se dvěma dětmi se asi rozhodla vystoupit dřív, jenže v tu chvíli se vláček rozjel," řekl Jindřich Šikl, majitel zábavního parku.

 

 

Policie bude podle informací TV Nova také zkoumat, v jakém stavu vláček byl a jestli na něj měl řidič příslušná oprávnění. "Ten vláček tady jezdí mraky let, stejně jako řidič, nebyl zatím problém," doplnil Šikl.

nor TN.cz