tragický požár

Tragédie na Jesenicku! Při požáru kotle se vážně zranili dva lidé, jeden nepřežil

Tragický požár na Jesenicku
Zdroj: HZS Olomouckého kraje
Martin Klícha
Martin Klícha
21.2. 2021 6:35
Téma:

Sobotní večer se bohužel neobešel bez tragédie. V rodinném domě začal hořet kotel na tuhá paliva. Hasiči našli v kotelně vážně zraněného člověka v bezvědomí, okamžitě začali s oživováním, ve kterém pokračovali i přivolaní záchranáři. Po chvíli ale lékař konstatoval smrt.

Hořet v rodinném domě ve Skorošicích na Jesenicku začalo v sobotu kolem 20:50, na místo okamžitě vyrazili záchranáři, hasiči a policisté. Oheň se šířil z kotelny, kde také hasiči nalezli osobu v bezvědomí.

 

"Zahájili jsme resuscitaci AED, tu si následně převzala Zdravotnická záchranná služba," komentovali hasiči na sociálních sítích.

 

"Dle prvotních informací na místě došlo z prozatím přesně nezjištěných příčin k požáru kotle na tuhá paliva, při kterém se vážně zranily dvě osoby. Jedné z nich se bohužel ani přes veškerou snahu přítomných  nepodařilo pomoci, dalšího zraněného přepravili záchranáři k ošetření. Z preventivních důvodů byla k ošetření převezena také další osoba, která se nacházela v obytné části domu," doplnila mluvčí záchranářů Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

 

 

Zatím není jasné, proč začalo v rodinném domě hořet. Příčinu a okolnosti celého požáru zjišťují kriminalisté ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů.

TN.cz