Smutný začátek roku

Tragédie na jihu Moravy. Macocha vzala další život, letos už druhý

Macocha
Zdroj: Profimedia
Ilustrační fotografie
Petra Štrunc Nevařilová
Petra Štrunc Nevařilová
Aktualizováno 14:20
22.1. 2021 9:56
Téma:

Začátkem týdne dobrovolně ukončila život 49letá žena skokem do propasti Macocha. Letos se jedná už o druhý případ s tragickým koncem. Oba vyšetřuje policie.

První případ se stal v úterý 5. ledna. Rodina 40leté ženy kontaktovala policii s podezřením, že žena plánuje ukončit život právě skokem do propasti Macocha. Policisté spolu s jeskynními pracovníky ještě ten den nalezli tělo ženy na dně propasti.

 

Podobný případ se stal ani ne 14 dní po první tragédii. Zmizení 49leté ženy ohlásil její manžel. Také on měl podezření, že si manželka pro sebevraždu vybrala známou propast. Pátrání bylo po několika hodinách ukončeno, tělo ženy našli na dně Macochy.

 

 

Obě ženy dojely k propasti svými auty, které policie nalezla opuštěné na blízkém parkovišti. "Případy nadále vyšetřujeme jako sebevraždu," řekl mluvčí Policie Brno-venkov Bohumil Malášek.

 

Propast Macocha je oblíbeným místem turistů, ale díky své hloubce 138 metrů často přitahuje také ty, co si chtějí sáhnout na život. "V loňském roce jsme zaznamenali čtyři případy. Obvykle se jedná o jednotlivé případy, byly i roky, kdy nebyl žádný případ," sdělil mluvčí.Zajistit propast ale není možné. "Nejde to, nešťastníci sice nejčastěji využívají Horní můstek, ale i kdyby se tam nějaké opatření udělalo, tak se nedá ohradit celá Macocha," řekl vedoucí Správy jeskyní Moravského krasu Jiří Habelka.
 

 

TN.cz