Smrt na Tenerife

Češku po pádu ze srázu na ostrově Tenerife oživovali marně

Školačka spadla ze skály
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Česká turistka se na španělském ostrově Tenerife zřítila z výšky 30 metrů. Těžkým zraněním při převozu do nemocnice podlehla. Informaci potvrdilo ministerstvo zahraničí.

Neštěstí se stalo na jednom z Kanárských ostrovů v úterý kolem půl třetí odpoledne. 54letá Češka se vydala na stezku El Batán, tři kilometry před cílem v Punta del Hidalgo se ale zřítila ze srázu. Na blogu o tom informovala Janet Anscombe.

 

Zprávu potvrdilo i české ministerstvo zahraničí. "Dne 2. 10. 2018 došlo na španělském ostrově Tenerife k tragické události, při které zahynula občanka ČR. Při pěší procházce se zřítila z výšky cca 30 metrů a následkům zranění podlehla," uvedl mluvčí resortu Michal Bucháček.

 

 

Pro ženu letěl vrtulník, záchranářům se ji podařilo rychle najít. Znehybnili ji a na lehátku přepravili k vrtulníku, který ji přepravil na letiště v La Laguně, kde čekala sanitka. Češka ale utrpěla zástavu srdce a záchranáři ji museli resuscitovat.

 

Turistku se ještě podařilo oživit a transportovat do univerzitní nemocnice v kritickém stavu. Krátce po příjmu na ambulanci ale těžkým zranněím podlehla.

epa TN.cz