Nehoda v Těrlicku

Tragédie na Karvinsku: Řidič srazil cyklistku, zemřela na místě

Cyklistka po srážce zemřela
Zdroj: Policie ČR

V úterý ráno došlo v Těrlicku na Karvinsku k tragické nehodě. Řidič srazil cyklistku ve středním věku, kterou na místě zemřela. Podle policie řidič zřejmě nedal cyklistce přednost.

Nehoda se stala o půl sedmé ráno u Těrlické přehrady. Žena (53) jela ve směru od Havířova, na křižovatce ji však měla podle policie do cesty vjet Škoda Octavia, kterou řídil šestatřicetiletý muž.

 

Okolnosti zatím nejsou jisté, ale podle policie zřejmě nedal muž cyklistce přednost a srazil ji. Srážku žena bohužel nepřežila. "Utrpěla velmi vážná zranění. I přes veškerou snahu záchranářů se ženu nepodařilo oživit," informovala mluvčí policie Zlatuše Viačková.

 

"Došlo u ní k zástavě krevního oběhu. Základní první pomoc jí při příjezdu týmů ZZS poskytovali již přítomní policisté. Záchranáři započali s poskytováním rozšířené resuscitace. Prvotní lékařské vyšetření ukázalo vícečetná poranění v oblasti hlavy a končetiny," prozradil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

 

Na místo kromě sanitky z Havířova odstartoval také vrtulník z Ostravy. Ten se ale vracel prázdný. I přes veškerou snahu se lékařům ženu oživit nepodařilo a cyklistka zemřela na následky zranění na místě nehody.
 

 

 

Na místě policie vyšetřovala okolnosti nehody a řídila provoz. Dorazil také specialista na psychologickou pomoc pro blízké zemřelé ženy.
 

sei TN.cz