Už jí nemohli pomoci

Tragédie na Kolínsku. Při požáru domu zemřela starší žena

Požár v Kouřimi - 2
Zdroj: HZS Středočeského kraje
Požár v Kouřimi
Téma:

Smutný zásah za sebou mají středočeští hasiči. Zasahovali u požáru rodinného domu v Kouřimi na Kolínsku. Ačkoliv se podařilo plameny rychle dostat pod kontrolu, seniorku, která v domě bydlela, se už nepodařilo oživit. Příčiny požáru zjišťují vyšetřovatelé spolu s kriminální policií.

Hlášení o požáru přijali hasiči ve středu v půl šesté večer. Do Růžové ulice v Kouřimi na Kolínsku vyrazili hasiči z Kolína a z Českého Brodu a dobrovolné jednotky z Kouřimi a ze Zásmuk.

 

"V době příjezdu první jednotky byla požárem zcela zasažena veranda domu a požár se už rozšiřoval do dalších místností. Podle informací sousedů bylo pravděpodobné, že se v domě nachází seniorka, která zde žila sama," uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

 

GALERIE: Tragický požár v Kouřimi

1
/
9
Zdroj: HZS Středočeského kraje
Požár v Kouřimi - 9

 

Část hasičů likvidovala požár, další se vydali do zakouřeného domu hledat ženu. Tu po chvíli našli a vynesli ven, přes veškerou snahu hasičů a záchranářů byla ale resuscitace neúspěšná a lékař musel konstatovat smrt.

 

"Hasiči dostali požár pod kontrolu za několik minut, poté následovalo vyhledávání skrytých ohnisek pomocí termokamery a jejich postupné dohašování. Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 800 tisíc korun. Včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit hodnoty na majetku za dva miliony," dodal Svoboda.

 

 

Proč začalo hořet, zjišťují vyšetřovatelé středočeských hasičů a kriminální policie.
 

vbo TN.cz