oblíbená destinace

Tragédie na Rhodosu! Dvě dívky se utopily v hotelovém bazénu

Utopení - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 4. 8. 2019
Téma:

Dvě sestry z Francie našly tento týden mrtvé v hotelovém bazénu na řeckém ostrově Rhodos. Podle místních médií se jedna z dívek snažila zachránit druhou před utonutím. Jejich rodiče uvedli, že dívky neuměly plavat.

Sestry ve věku devatenáct a šestnáct let vyrazily na dovolenou se svou rodinou na oblíbený řecký ostrov Rhodos. Pocházely z Francie a byly ubytované s rodiči a dalšími dvěma sestrami v hotelu Ialyssos.

 

Podle portálu kathimerini.gr se sestry rozhodly ve středu kolem páté hodiny odpoledne vyrazit do hotelového bazénu. Nejdřív šly k prvnímu bazénu, který měl hloubku přes metr. Poté si však vybraly hlubší.

 

Jedna z dívek se měla začít topit. Její sestra se ji snažila zachránit, ale podle rodičů neuměla plavat. Sourozenců si všiml po šesté hodině až plavčík. Okamžitě vytáhl z bazénu jednu z dívek, která byla ještě při vědomí. Poté zavolal záchranářům. Když dorazili na místo, už se dívku nepodařilo zachránit. Z bazénu vytáhli i její sestru. 

 

 

Podobný případ se stal ve středu na dalším řeckém ostrově Kréta. V hotelovém bazénu se utopila teprve osmiletá dívka. Při dovádění ve vodě najednou zkolabovala a začala se topit. Její rodiče si jí všimli bohužel pozdě a dívku se už nepodařilo zachránit.

TN.cz