Hrozivá zranění

Tragédie u Rychnova: Cyklistku přejel náklaďák. Na místě zemřela

Sražená cyklistka
Zdroj: Policie
Cyklistka nehodu nepřežila.

K tragické nehodě došlo v půl desáté večer na silnici I. třídy číslo 11 v obci Čestice na Rychnovsku. Po střetu s kamionem zemřela cyklistka. Provoz v místě nehody byl kvůli vyšetřování omezen až do pozdních nočních hodin.

K tragické nehodě došlo před obcí Čestice ležící na vytíženém tahu z Královéhradecka na sever Moravy. Cyklistka utrpěla devastující zranění, která neměla šanci přežít.

 

"Operační důstojník přijal oznámení o nehodě na silnici I/11 v Česticích. Ze zatím nezjištěných příčin došlo ke střetu osoby na kole s kamionem. Cyklista nebo cyklistka zatím není ztotožněn," řekla TN.cz před 23. hodinou mluvčí Rychnovských policistů Alena Kacálková.

 

Později policisté zjistili, že kamion jedoucí od Lípy nad Orlicí srazil ženu, její totožnost ještě v dopoledních hodinách ale neznali. Žena na kole zřejmě jela ve stejném pruhu jako náklaďák s návěsem.

 

Příčiny nehody vyšetřovali na místě policisté do pozdních nočních hodin. U řidiče kamionu provedli orientační zkoušky na alkohol a na drogy, které vyšly s negativním výsledkem.

 

 

"Silnice bude ještě minimálně dvě hodiny zcela neprůjezdná. Policisté odklánějí dopravu na objízdné trasy," dodala Kacálková. Ty vedly přes Čestice, Borohrádek a Týniště nad Orlicí.

vbo TN.cz