zásah hasičů

Tragédie na Slovensku: Při požáru zemřely tři děti, nejmladšímu byl rok

Tragické následky požáru ve slovenském městě Dobšiná
Zdroj: Policie SR
Hasiči u požáru chaty v Dobšiné
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 2. 3. 2020
Téma:

Slovenští hasiči vyjížděli v pondělí k požáru chaty v Dobšiné v Košickém kraji. Uvnitř našli dvě děti, které zemřely. Jejich dalšího sourozence se snažili záchranáři oživit, ale bohužel se jim to nepodařilo. Matka skončila v péči lékařů.

Hasiči vyjížděli k požáru chaty v pondělí po desáté hodině dopoledne do města Dobšiná na východě Slovenska. "Po příjezdu na místo události bylo zjištěné, že požár zachvátil celou stavbu," informovalo Prezídium Hasičského a záchranného sboru na facebooku. 

 

Při požáru zemřely tři děti ve věku jeden, dva a čtyři roky. Dvě z nich našli hasiči uvnitř chaty, třetí se snažili zachránit. Podle portálu tvnoviny.sk s nimi byla v budově i jejich matka, kterou lékaři převezli do nemocnice.

 

Požár se hasičům podařilo zlikvidovat. "Událost na místě dokumentuje vyšetřovatel, který vykonává prvotní a neodkladné úkony," doplnila policie Košického kraje. 

 

 

Podobný případ se stal v lednu letošního roku také na Slovensku. Tehdy při požáru zemřely tři malé děti. Jejich chatu měl zapálit partner maminky, který ji podezříval z nevěry. Více se dozvíte v reportáži zde:

 

Související témata:
TN.cz