Srážka u Čankovic

Tragédie u Chrudimi: Při nehodě zemřela žena, 9 lidí se zranilo!

Téma:

Devět zraněných a jedna oběť. Taková je bilance nedělní nehody, při které se srazila u Čankovic na Chrudimsku dvě auta. Zavinil ji zřejmě řidič volkswagenu, který nejspíš usnul za volantem a přejel do protisměru. V nemocnici zemřela 78letá žena.

Volkswagen se třemi lidmi "na palubě" směřoval v neděli z Heřmanova Městce do Čankovic. Kolem šesté hodiny večer ale zřejmě řidič usnul za volantem a přejel do protisměru, kde se srazil s jiným autem.

 

V druhém osobáku jelo sedm lidí. Všech deset cestujících z obou aut se zranilo, šest z nich těžce. 78letou ženu, která jela s pravděpodobným viníkem nehody, odvezli záchranáři do nemocnice v kritickém stavu, lékaři už jí ale nedokázali zachránit.

 

 

Třináctiletého chlapce transportoval do nemocnice v Hradci Králové vrtulník, dalších osm zraněných rozvezly sanitky do nemonic v Chrudimi, Pardubicích, Litomyšli a Hradci Králové.

 

Podle policie mohl být příčinou nehody právě mikrospánek řidiče volkswagenu. Ani jeden z řidičů před jízdou podle dechové zkoušky nepil.

 

Reportáž TV Nova:

epa TN.cz