Smrtelná nehoda

Nehodu u Holic zavinilo riskantní předjíždění. Zemřeli čtyři lidé

Téma:

Za tragickou nehodou, která v pátek odpoledne zablokovala hlavní tah mezi Hradcem Králové a Vysokým Mýtem, může podle policie s největší pravděpodobností riskantní předjíždění. Na místě zemřeli čtyři lidé, další dva se vážně zranili.

Nehoda se stala krátce po jedné hodině. Dodávka jedoucí ve směru od Holic na Hradec Králové podle policie zřejmě přejela do protisměru, kde se čelně střetla s kamionem. "Prověřováním nehody jsme zjistili, že řidič dodávkového vozidla měl při jízdě v protisměru předjíždět jiný automobil.", potvrdila mluvčí policie Lenka Vilímková. Policie žádá řidiče tohoto auta, aby se přihlásil.

 

 

Kabina dodávky byla nárazem zdemolována, uvnitř zůstalo zaklíněných šest lidí. Čtyři včetně řidiče dodávky na místě zemřeli, další dva vyprostili pomocí hydraulické techniky a ve vážném stavu je záchranáři převezli do hradecké fakultní nemocnice. Řidič nákladního auta vyvázl bez zranění. Dechová zkouška u něj neprokázala přítomnost alkoholu ani návykových a psychotropních látek.

 

 

Policie odkláněla dopravu přes obce Horní Ředice a Vysoké Chvojno. Provoz na silnici byl obnoven kolem deváté hodiny večerní.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

nep TN.cz