Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Tragédie v Českém ráji

Dívky na táboře spadly ze skály! Jedna zemřela, další je zraněná

Zdroj: TV Nova

Tragédií skončil výlet tří dívek, které byly v Českém ráji na táboře. Dvě z nich zřejmě ztratily orientaci a spadly ze skály. Jedna zemřela, druhá utrpěla středně těžké zranění. Třetí školačka zůstala na skále, dolů jí museli pomoct hasiči.

Neštěstí se stalo ve středu krátce před 21. hodinou v lokalitě poblíž stezky po levém břehu Jizery. Podle informací TV Nova byly dívky na táboře u Zrcadlové Kozy, večer se šly projít a objímat stromy. V Dolánkách u Turnova vylezly na skálu, zřejmě ale ztratily orientaci a dvě z nich spadly.

 

"Jedna utrpěla zranění, se kterým ji transportovali do liberecké nemocnice. Druhá dívka bohužel i přes veškerou snahu záchranářů svým zraněním podlehla na místě," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

 

Záchranáři se čtrnáctiletou dívku snažili několik desítek minut oživit, ale marně. Třetí dívce pak z dvacetimetrové skály museli slaňováním pomoci hasiči, kteří také asistovali záchranářům. Pomáhal jí také psycholog záchranářů.

 

 

Co přesně se stalo, teď zjišťuje policie. "My nyní tuto nešťastnou událost prověřujeme, nicméně s ohledem na věk zemřelé dívky a její rodinu k ní nebudeme veřejnosti poskytovat žádné další bližší informace," doplnila Baláková.

 

Za poslední týden už jde o druhý pád dítěte ze skály. V sobotu se z desetimetrového masivu nedaleko Loktu nad Ohří zřítila třináctiletá dívka, zraněním podlehla.

epa TN.cz