Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 3. 2018
plitvická jezera

Tragédie v Chorvatsku: Turistka (53) nepřežila pád ze 70 metrů!

Plitvická jezera
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Obrovskou tragédií skončila víkendová prohlídka Plitvických jezer pro jihokorejskou turistku. Žena (53) se tam zřítila ze 70 metrů přímo do jezera. Přivolaní záchranáři Korejku ihned transportovali do nemocnice, kde však svým zraněním podlehla.

V chorvatském národním parku celou sobotu vydatně pršelo. Nikdo z návštěvníků ani vedení však netušil, jak moc je návštěva Plitvických jezer v osudný den riziková.

 

Korejská turistka se na jednom z útesů nad jezerem kochala krásnou krajinou. Na podmáčeném terénu však ztratila koordinaci a podklouzla. Žena se tak zřítila z výšky 70 metrů a dopadla přímo na hladinu jezera Gavanovač.

 

Na místo ihned vyrazila skupina záchranářů, která těžce zraněnou ženu transportovala do nemocnice v Karlovaci. Chorvatští lékaři jí však pomoci nedokázali. Korejka po 3 hodinách od pádu podlehla svým zraněním.

 

Podobná tragédie se přitom na Plitvických jezerech nestala poprvé. Před třemi lety tam zemřela slovenská turistka, která si jezera chtěla vyfotit z horní části kaňonu. Při focení opustila vyznačenou trasu a vylezla na skálu. Tam se s ní však kus kamene odlomil a žena se zřítila do jezera.

 

 

V minulosti už vedení národního parku před focením v kaňonu turisty několikrát varovalo. Při pořizování populárního selfie tam totiž skončilo ve vodě několik desítek turistů.

jva TN.cz