nehoda při přepravě

Tragédie v dole na Karvinsku. Zemřel 52letý horník

Téma:

V noci na pondělí zemřel v Dole ČSA dvaapadesátiletý polský horník. K neštěstí došlo během přepravy zaměstnanců, horník pracoval v dole jako pomocník lokomotiváře. O tragédii informovala společnost OKD, která důl provozuje.

K tragické události došlo přibližně ve čtvrt na čtyři ráno v Důlním závodě 1 v lokalitě Doubravského ohradníku. Dvaapadesátiletý polský horník byl zaměstnancem dodavatelské společnosti ALPEX, uvedlo OKD, které důl provozuje.

 

"Polský zaměstnanec pracoval jako pomocník lokomotiváře. Smrtelný úraz se stal během přepravy zaměstnanců. Když dotyčný nedorazil se skupinou horníků do cílového místa, ihned po něm bylo vyhlášeno pátrání," řekl mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

 

Při kontrole dopravní cesty našli bezvládné tělo dvaapadesátiletého muže. Lékař Hlavní báňské záchranné stanice, který byl na místo neprodleně povolán, už muži nemohl pomoci.

 

 

Příčinu teď vyšetřuje komise složená ze zástupců Obvodního báňského úřadu pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj, policie, vedení OKD, zástupců dodavatelské společnosti ALPEX a odborů.

 

"Vedení OKD vyjadřuje rodině zesnulého upřímnou soustrast," dodal mluvčí společnosti Ivo Čelechovský.
 

vbo TN.cz