Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.8. 2018 21:16
Smrt na dovolené

Tragédie v Egyptě! Českého turistu (†42) zabil žralok

Žralok tygří
Zdroj: Profimedia

Český turista zemřel v egyptském letovisku Marsá Alam. Muže, který byl na dovolené s manželkou a dětmi, smrtelně zranil žralok. Turistovi mělo být 41 let nebo 42 let.

Úmrtí českého turisty potvrdil webu Echo24 český konzul v Káhiře. Mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová uvedla, že ministerstvo pro rodinu zesnulého muže zajišťuje dřívější návrat do vlasti.

 

Žena měla být svědkem smrtelného útoku žraloka. K tomu podle informací TN.cz došlo při potápění v hlubší vodě poblíž hotelového mola.

 

Echo24 uvedlo, že se obětí útoku žraloka muž stal ve čtvrtek. Podle mluvčího cestovní kanceláře Exim Tours Stanislava Zímy k útoku ale došlo v pátek kolem 15. hodiny

 

Marsá Alam
Zdroj: TV Nova

 

 "V egyptském letovisku Marsá Alam došlo k útoku pravděpodobně žraloka na klienta naší cestovní kanceláře. Ten útok byl zcela fatální. Klient přišel o život," uvedl pro TN.cz mluvčí Exim Tours Zíma.

 

Případ podle mluvčí ministerstva zahraničí Michaely Lagronové vyšetřuje místní policie. "Čekáme na její vyšetřování, abychom zjistili, co se přesně stalo a na základě toho mohli dát jednat, například vydat nějaké doporučení turistům," uvedla mluvčí.

 

 

Podle Zímy zadržely egyptské orgány poblíž letoviska obchodní loď. "Ta převážela dobytek, udajně měla být cizí, nikoliv egyptská. Ale protože je zakázáno v egyptských pobřežních vodách vyhazovat mrtvá zvířata do moře, nechali loď odtáhnout do přístavu Safaga, kde probíhá další policejní vyšetřování," prozradil Zíma. Je tedy možné, že se posádka zbavovala uhynulých kusů a tím k pobřeží nalákala smrtícího predátora.

 

Cestovní kancelář na přání rodiny zajišťuje návrat nejbližším letadlem zpátky do České republiky.
 

Marsá Alam patří mezi nejpopulárnější letoviska v Egyptě. "Jen s naší cestovní kanceláří ji každoročně navštíví desetitisíce turistů. V posledních letech začala velmi zdárně konkurovat samotné Hurghadě. Je to dáno tím, že tam je velmi čisté moře, velmi čisté pobřeží, není tam žádný průmysl. Je proslulé korálovými útesy, za kterými tam turisté jezdí," dodal Zíma.

 

Jiný český turista zemřel v Hurghadě v březnu, více v reportáži:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PANIKA A KŘIK: K pláži ve Španělsku připlaval obří žralok! Někteří lidé si ho nestačili všimnout

vbo TN.cz
Reklama