Druhý případ za 4 měsíce

Tragédie v Itálii: Na dálnici spadl most, zabil manželský pár. VIDEO

Téma:

Starší manželský pár zahynul ve čtvrtek na italské dálnici A14, která vede po pobřeží Jaderského moře a spojuje města Tarent a Boloňa. Na jejich vůz se zřítil most přes dálnici, který procházel rekonstrukcí. K podobné nehodě přitom v Itálii došlo už v říjnu.

Podle policie zemřeli v troskách vozu čtyřiapadesátiletá Antonella Viviani a její o šest let starší manžel Emidio Diomede. Na šestiproudovou silnici se u města Ancona zřítil most, který dělníci zrovna rekonstruovali. Jako zázrakem jen další dva lidé utrpěli zranění.

 

Policie zahájila vyšetřování a zjišťuje, kdo za pád mostu může. Viníkovi hrozí za neúmyslné zabití dlouholeté vězení. Zarážející je, že jde o druhý podobný případ během posledních čtyř měsíců.

 

V říjnu loňského roku se most zřítil na silnici pro motorová vozidla SS36 mezi Milánem a městem Lecco. Při nehodě zahynul osmašedesátiletý Claudio Bertini. Most se zřítil poté, co na něj najel náklaďák s nadměrným nákladem i přesto, že úřady údajně věděly, že je most poškozený.

 

 

Pády mostů teď vyvolaly velkou debatu o stavu italské infrastruktury. Web The Guardian upozorňuje, že ve čtvrtek most spadl v oblasti, kde jsou častá zemětřesení, která mohou u mostů způsobovat trhliny a jiná strukturální poškození.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
vbo TN.cz