smrtelný náraz

Tragédie ve Špindlerově Mlýně: Sjížděl svah na matraci a zemřel!

Mladík sjížděl sjezdovku na matraci a zemřel
Zdroj: zpravy@nova.cz/Pavel Viktorin
Téma:

Chtěl si užít trochu legrace, jízda na matraci ze svahu ve Špindlerově Mlýně se ale 31letému muži v noci na středu stala osudnou. Jízdu nezvládl a ve vysoké rychlosti narazil do konstrukce pódia. Na následky svých zranění zemřel.

Krátce po půlnoci spěchali záchranáři spolu s lékařem ze základny Vrchlabí na pomoc třicetiletému muži, který se těžce zranil v areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně.

 

"Podle prvních informací z místa muž údajně sjížděl ze svahu na matraci, která má paradoxně ztlumit případný náraz lyžaře do překážky. Jízdu ale nezvládl a ve vysoké rychlosti zcela nekoordinovaně narazil do konstrukce tribuny," uvedl mluvčí záchranářů Ivo Novák.

 

 

Náraz byl velmi silný, muž zůstal ležet zaklíněný v bezvědomí. Oživit ho zkoušeli svědci i pracovníci Horské služby. "Přes veškeré úsilí všech zúčastněných záchranářů se ale nepodařilo obnovit srdeční činnost zraněného muže a zasahující lékař musel konstatovat jeho smrt," dodal Novák.

 

Znovu se tak ukázalo, jak nebezpečná může být jízda ze svahu na různých sportovních náčiních a pomůckách, které k tomu nejsou určeny. "V minulosti byly zaznamenány smrtelné nehody při jízdě z kopce např. na raftu, člunu apod. Ty dokáží cestou z kopce vyvinout značnou rychlost, přičemž je velmi obtížné až nemožné je řídit nebo brzdit," sdělil Novák.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tragédie před svatbou: vražda a sebevražda
VAŠE PŘÍBĚHY: Nečekané bohatství nepřineslo jen radost,ale i tragédii

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

lud TN.cz