Zemřeli tři lidé

Tragická nehoda bude mít dohru u soudu! Policie ukázala na viníka

Petr Zapletal
Petr Zapletal
Publikováno 25. 1. 2020
Téma:

Loňská nejtragičtější nehoda v Olomouckém kraji bude mít nejspíš dohru u soudu. Na hlavní silnici mezi obcemi Dub nad Moravou a Charváty při ní tehdy zemřeli tři lidé, dalších pět se zranilo. Policie teď obvinila jednoho z řidičů - pravděpodobného viníka.

Byl večer 11. července. K nehodě čtyř aut se sjelo několik sanitek a hasiči. Bohužel ne všem dokázali pomoci. "Hasiči na místě vyprošťovali zraněné osoby, předávali je do péče zdravotnické záchranné služby, bohužel ta bilance dopravní nehody je velmi smutná," uvedl tehdy mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

 

Tři lidé zemřeli na místě, pět skončilo v okolních nemocnicích, dva z nich měli těžká zranění. Po několika měsících vyšetřování ukázali policisté na pravděpodobného viníka.

 

"Kriminalisté předali spisový materiál na státní zastupitelství s návrhem na podání obžaloby 41letého muže obviněného z přečinu usmrcení z nedbalosti," sdělila policejní mluvčí Lenka Vanková.

 

Je jím řidič dodávky, který předjížděl. Při manévru se srazil s protijedoucí dodávkou, čelní střet odnesla ještě další dvě osobní auta. Jeho selhání ho může stát až šestiletý pobyt za mřížemi.

 

 

Tragická nehoda se stala na (na první pohled) přehledném úseku nedaleko Dubu nad Moravou. Silnice má ale mírné zatáčky, často se tu bourá a v jejím okolí jsou navíc keře, které viditelnost snižují. Jak se štáb TV Nova sám přesvědčil, plnou čáru se zákazem předjíždění mnozí ignorují.

 

Loni v září se nedaleko odtud málem srazil s protijedoucí řidičkou muž, který vše natočil na kameru na palubní desce.

 

Tragédií jen pár kilometrů odtud skončila nehoda nákladního a osobního auta před rokem. "Uhýbal jsem co nejvíc doprava a potom se se mnou utrhla krajnice," popsal řidič havarovaného náklaďáku. Řidič Dacie neměl šanci přežít.

epa TN.cz