vážné nehody

Tragické pondělí na silnicích: Zemřeli kamioňák i mladá žena

Nehoda kamionů na Znojemsku
Zdroj: Policie ČR
Nehoda kamionů na Znojemsku
Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Aktualizováno 9.9. 2019 15:25
Téma:

Tragicky začal na silnicích druhý zářijový týden. U vážné nehody dvou kamionů zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému na Znojemsku. Jeden řidič zemřel, druhého přepravil do brněnské nemocnice vrtulník. Pomoci nemohli záchranáři ani mladé ženě, která po poledni narazila na Jihlavsku do stromu.

Kamiony se srazily ráno po osmé hodině na obchvatu obce Lechovice. Srazily se čelně, jeden z nich po nehodě skončil mimo silnici. Bilance je bohužel tragická. Jeden kamioňák nehodu nepřežil.

 

"Hasiči po příjezdu zahájili vyprošťování řidiče, který skončil s vozidlem mimo silnici. Druhý řidič při nehodě zemřel a následně jej hasiči z vozu také vyprostili. Zraněný skončil v péči záchranné služby, která na místo vyslala také vrtulník," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

 

Policisté novou silnici, kterou Ředitelství silnic a dálnic otevřelo teprve na konci června, museli kvůli odstraňování následků nehody a vyšetřování uzavřít. Auta tak musela projíždět přes Lechovice.

 

"Podle prvotních informací jeden z řidičů přejel z dosud nezjištěných příčin do protisměru a tam se čelně střetl s protijedoucím. Přesná příčina a míra zavinění je předmětem dalšího šetření. K řádnému objasnění této vážné dopravní nehody uvítáme i další svědectví kolemjedoucích," uvedla mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová. Policisté vyzvali ty, kteří by měli záznamy z palubní kamery, aby se obrátili na linku 158.

 

 

Hasiči na místě zajistili uniklé provozní kapaliny. Místo zásahu opustili před půl jedenáctou. Podle stránek Ředitelství silnic a dálnic byl ale provoz na místě omezen ještě po 15. hodině.


Po nárazu do stromu zemřela mladá žena

U vážné nehody zasahovaly složky Integrovaného záchranného systému i na Jihlavsku. Mladá žena zemřela po poledni na silnici mezi obcemi Nová Ves a Řídelov na Jihlavsku. S vozidlem značky Škoda jela podle policistů směrem od Telče, ze zatím neznámých důvodů vyjela mimo vozovku a narazila do stromu.

 

"Sedmadvacetiletá řidička utrpěla při nehodě velmi vážná zranění, kterým na místě podlehla. Na místě policisté řídí dopravu kyvadlově. Příčinu a okolnosti tragické dopravní nehody policisté prověřují," řekla mluvčí policistů Kraje Vysočina Stanislava Miláčková.

 

GALERIE: Tragická nehoda kamionů u Lechovic

1
/
3
Zdroj: Policie
Srážka kamionů na Znojemsku - 2

 

V Praze v neděli večer boural kamion. Podívejte se na video:

 

 

TN.cz