Tři zranění

Tragická nehoda na jihu Čech: Mladík v BMW přejel do protisměru

Téma:

Několik vážných nehod zaměstnalo během noci záchranáře a policisty. Tragicky skončil na jihu Čech střet dvou osobních aut u Českých Budějovic. Řidič zemřel na místě a jeho spolujezdec se těžce zranil. Na vině byla nejspíš rychlá jízda.

Nehoda se stala na hlavní silnici mezi Českými Budějovicemi a Krumlovem krátce před 11. hodinou večer. Na místě zasahovalo několik hasičských i záchranářských jednotek.

 

"K nehodě byli vysláni profesionální hasiči z obou směrů silnice, z Českého Krumlova i z Českých Budějovic," uvedla pro TV Nova mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

 

Při srážce ze zranili tři lidé, jeden těžce. Řidič BMW a pravděpodobný viník nehody náraz nepřežil.

 

"Osádka druhého vozidla, muž se ženou, naštěstí utrpěla pouze lehká zranění a byli také po prvotním ošetření na místě převezeni do nemocnice," řekl ke zraněním lidí z druhého vozidla mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner.

 

GALERIE: Smrtelná nehoda na jihu Čech

1
/
3
Zdroj: HZS Jihočeského kraje
Smrtelná nehoda BMW a Volkswagenu - 3

 

Zatím není jasné, proč 29letý řidič do protisměru přejel. "Buď se na silnici otáčel, nebo z nějakých příčin přejel do protisměru a střetl se s vozidlem značky Volkswagen Tiguan," dodal mluvčí policistů Matzner.

 

Svou roli mohla podle policistů v nehodě sehrát rychlá jízda v kombinaci s deštěm. Silnice I/3 byla u Kamenného Újezdu kvůli vyšetřování uzavřená. Další vážná nehoda se stala v noci na dálnici D11 ve směru na Hradec Králové. Řidič osobního auta narazil do kamionu jedoucího před ním. Hasiči ho po vyproštění předali s těžkým zraněním záchranářům.

 

 

Bouralo se také na dálnici D5 u Rozvadova. Při hromadné nehodě pěti osobních aut a jednoho nákladního se zranili čtyři lidé. Hasiči je museli z vozů vyprošťovat.

vbo, Vladimír Hoť TN.cz