zásah hasičů

Tragická nehoda na Rakovnicku! Záchranářský vrtulník se vracel prázdný

Tragická nehoda u obce Bukov na Rakovnicku
Zdroj: HZS Středočeského kraje
Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 29. 9. 2020
Téma:

Tragicky skončila v úterý nehoda na Rakovnicku, kde se srazila dvě osobní auta. Jeden člověk i přes resuscitaci svým zraněním podlehl, další zraněná osoba byla převezena do nemocnice. Komunikace byla po dobu zásahu zcela uzavřena, tvořily se dlouhé kolony.

Tísňová linka přijala hlášení o dopravní nehodě na silnici I/6 u obce Bukov na Rakovnicku krátce před polednem, podle volajícího se srazila tři auta, v jednom z nich měl být navíc zaklíněný člověk.

 

"Po příjezdu na místo bylo upřesněno, že při dopravní nehodě se v prostoru tzv. jesenické křižovatky se silnicí I/27 střetla pouze dvě vozidla a všechny osoby se už nacházely mimo kabiny. U jedné osoby probíhala resuscitace, která však přes veškerou snahu zasahujících nebyla úspěšná a lékař zdravotnické záchranné služby musel konstatovat exitus," přiblížila okolnosti nehody mluvčí hasičů Středočeského kraje Tereza Fliegerová.

 

Druhá zraněná osoba byla převezena do nemocnice sanitkou, přivolaný záchranářský vrtulník se tak vracel prázdný. Hasiči se postarali o uniklé provozní kapaliny a zabezpečili vozidla, aby nezačala hořet.

 

 

"Následovalo vyšetřování kriminální policií, hasiči proto na místě postavili zástěnu. Karlovarská silnice číslo 6 byla po celou dobu uzavřena. Policie odkláněla dopravu po objízdných trasách, které se vlivem silného provozu rychle ucpaly a v obou směrech se tvořily dlouhé kolony," doplnila Fliegerová.

TN.cz