VELBLOUD DVOUHRBÝ

Tragická smrt velblouda Alibaby z Borovan. Někdo mu podal sladkosti

Velbloud Borovany
Zdroj: Safari Resort Hluboká
Ilustrační foto
Martin Bláha
Martin Bláha
Aktualizováno 15:55
6.2. 2021 15:14
Téma:

Samec velblouda dvouhrbého zemřel v pátek v Safari resortu Hluboká u Borovan. Někdo mu do ohrady nasypal cukr. Případem se zabývá Policie ČR. Škoda se vyšplhala na 200 tisíc korun.

V Safari parku v Hluboké u Borovan zahynul velbloudí samec, který nesl pohádkové jméno Alibaba. Chovatelé objevili bezvládné tělo zvířete v pátek po poledni. 


"Velbloud začal vykazovat známky akutního onemocnění a krátce na to uhynul. Přivolaný veterinář po prohlídce konstatoval, že pravděpodobně někdo krmil velblouda cukrem. Ten je pro toto zvíře ovšem nebezpečný, vyvolá silný průjem," řekl mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.


Policisté po ohledání místa činu našli sáčky od cukru. Případ nyní prošetřují a čekají na výsledky pitvy zvířete. Hříšník, který sladkosti Alibabovi dal, se mohl dopustit trestného činu týrání zvířete.

 


"Nevíme, jak dál budeme pokračovat, je to nevychovanost a bezohlednost návštěvníků. Těmto zvířatům nelze podávat stravu, kterou zvládne například kůň nebo kráva. Čokoláda velblouda zabije," řekl pro TN.cz správce areálu Matěj Šíma.


Safari resort proto apeluje na návštěvníky, aby zvířata nekrmili. "Jakékoliv nedovolené krmení bude nyní přísně hlídáno a pokutováno," stojí v prohlášení na facebookových stránkách resortu. 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz