Požár na Karvinsku

Tragický požár v Bohumíně obletěl svět! Tohle o něm píší v zahraničí

Zahraniční média o události v Bohumíně
Zdroj: koláž TN.cz
O tragédii v Bohumíně informovala také zahraniční média.
Lucie Staničková
Lucie Staničková
9.8. 2020 11:43
Téma:

O tragickém požáru v Bohumíně, který si vyžádal jedenáct obětí, mezi nimiž byly také tři děti, informovala kromě domácích také zahraniční média. O hrozné události v České republice se tak dozvěděli lidé po celém světě.

Česká média v sobotu večer přinesla zprávy o požáru bytu v Bohumíně. Nedlouho poté informovaly o tragické události také slovenské, polské a rakouské portály.


"Jedenáct lidí zemřelo v důsledku požáru v činžovním domě v Bohumíně, který se nachází nedaleko polských hranic,“ napsal polský Onet.pl.

 


Podle polského portálu měl být na místě zadržený pětapadesátiletý muž, který se tam "chlubil,“ že byt zapálil on. A to tak, že před něj nalil hořlavou látku.

 

Policisté potvrdili, že jednoho muže v souvislosti s požárem zadrželi. Hasiči v neděli informovali, že v bytě nalezli stopy urychlovačů hoření. To zvyšuje pravděpodobnost, že skutečně šlo o žhářský útok.


Rakouský Neue Kronen Zeitung popsal vyjádření ředitele moravskoslezských policistů Tomáše Kužela. Ten událost přirovnal k případu z roku 2013, kdy sedmapadesátiletý pachatel způsobil výbuch plynu v panelovém domě ve Frenštátě pod Radhoštěm. Tehdy v troskách zahynulo včetně něj šest lidí.

 


Podle britské BBC se jedná o jeden z nejhorších požárů v historii země. Deník The Sun informoval, že v jedenáctém patře zemřelo šest lidí, z toho byly tři děti, včetně psa. Dalších pět zemřelo poté, co v panice před ohněm vyskočilo z oken.


O tragické události, která zasáhla v sobotu Česko, své uživatele zpravila také média mimo Evropu. "Nejméně 11 lidí zemřelo při požáru panelového domu na severovýchodě České republiky,“ napsal australský web brisbanetimes.com. Zprávu přinesly také americké The New York Times.

 

Podívejte se na letecké záběry hašení požáru v Bohumíně:

 

TN.cz