Nehoda nebo sebevražda?

Tragédie v Plzni: Dítě vypadlo z okna, za chvíli za ním skočila i matka

Téma:

Ve středu v ranních hodinách došlo v Těšínské ulici v Plzni k tragédii. Z okna panelového domu vypadlo desetileté dítě (roč. 2009), za několik okamžiků vyskočila z okna i jeho matka (roč. 1981). Lékaři bojují o jejich životy.

Na sídliště v městské části Doubravka ve středu po osmé hodině ranní vyjížděli záchranáři ke dvěma vážným zraněním. Nejprve byli přivoláni k těžkému zranění dítěte, během několika okamžiků museli ošetřovat i jeho matku, uvedla tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová.

 

Nehoda se stala za zatím nejasných okolností. Někteří svědci dokonce uvádějí, že dítě z okna nevypadlo, ale že ho jeho matka vyhodila ven a poté se sama pokusila o sebevraždu, uvedl web Krimi Plzeň.

 

GALERIE: Pád dvou lidí z okna v Plzni

1
/
5
Zdroj: TV Nova
Pád dvou lidí z okna v Plzni - 1

 

Ve chvíli, kdy na ulici záchranáři bojovali o život malého dítěte, žena si stoupla do okna svého bytu a vyhrožovala skokem dolů. Záchranář se jí z vedlejšího okna snažil přesvědčit, aby od svého činu upustila. Za několik okamžiků ale žena s výkřikem vyskočila ven a dopadla na trávník. K jejímu tělu se seběhli záchranáři a začali bojovat o její život. Utrpěla velmi vážná zranění hlavy.

 

Dítě i jeho matku v kritickému stavu transportovali vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Plzni.

 

 

Okolnosti neštěstí vyšetřuje policie. "V tuto chvíli šetříme okolnosti případu, abychom mohli určit, jestli šlo o nešťastnou náhodu, sebevraždu nebo trestný čin," uvedla k tragédii tisková mluvčí policie pro Krimi Plzeň.

 

Podle reportérky TV Nova, která na místě mluvila se sousedy z panelového domu, se jednalo o bezproblémovou rodinu. Partner zraněné ženy údajně volal své rodině hodinu před neštěstím.

 

 
Výpovědi svědků z místa nehody se ale rozcházejí, někteří vypovídají, že se holčičce ve chvíli, kdy visela z okna, nepokoušela pomoci. Jiní zase uvádějí, že se ji snažila udržet, aby nevypadla.

 

Neštěstí se stalo v době, kdy druhá z dcer byla ve škole a v domácnosti zůstala pouze maminka se svou mladší dcerou.

 

 

V současnosti jsou matka i dcera v péči lékařů. Dívka nemá vážná zranění, přesto zůstává na jednotce intenzivní péče. Její matka je ale stále v kritickém stavu. Během pádu si přivodila těžká poranění hlavy, uvedl zdroj Práva.

pb TN.cz