osm mrtvých

Tragické pondělí na českých silnicích! Zemřelo nejvíce lidí za posledních 2,5 roku

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 12.11. 2019 22:33
Téma:

Pondělí bylo nejtragičtějším dnem na českých silnicích za posledních dva a půl roku. Při pěti nehodách zemřelo osm lidí, další se vážně zranili. Při té nejvážnější u Pavlic na Znojemsku se čelně srazila dvě auta, čtyři lidé zemřeli ještě před příjezdem záchranářů.

Jen na jihu Moravy zemřelo při dvou odpoledních nehodách pět lidí. Nejprve jihomoravští policisté vyjeli k nehodě tří aut u Pavlic na Znojemsku. Řidič osobního auta s rakouskou poznávací značkou se rozhodl v nepřehledném úseku předjíždět.

 

V protisměru se ale srazil s autem, ve kterém cestovala matka s malým dítětem. Po čelním střetu pak podle policie došlo k nárazu do dalšího auta.

 

"Následky této nehody jsou velmi smutné. Na místě přišli o život tři cestující z vozidla Audi A6 a další jejich spolucestující byla převezena do nemocnice. Ve vozidle VW Passat přišla o život 26letá řidička, která cestovala se svým malým dítětem. To bylo letecky transportováno do nemocnice. Také řidič ze škodovky utrpěl zranění," popsala mluvčí policie Kamila Haraštová.

 

Na reportáž TV Nova o strašlivé nehodě se můžete podívat zde:

 

 

Jen o pár hodin později vyrazili jihomoravští policisté k nehodě na devátém kilometru dálnice D2. Zemřel řidič havarovaného auta, spolujezdkyně byla převezena do nemocnice.

 

Smrtelnou nehodu řešili také zlínští policisté v Otrokovicích. Mladý řidič Seatu dostal ve vysoké rychlosti smyk, v protisměru se pak čelně srazil s dalším autem.

 

"Řidiči obou vozidel utrpěli těžká zranění. Těžké zranění utrpěla i pětadvacetiletá spolujezdkyně ve vozidle Škoda Octavia a spolujezdkyně stejného věku ve vozidle Seat, která seděla na zadním sedadle. Ta bohužel svému zranění po příjezdu do nemocnice podlehla. Lehké zranění utrpěl čtyřiadvacetiletý spolujezdec z vozidla Seat," sdělila mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

 

 

K tragické nehodě vyjeli také policisté z Ústeckého kraje. V Libochovicích srazil popelářský vůz pracovníka technických služeb, ten bohužel na místě zemřel.

 

V pondělí v noci pak vyjeli k tragické nehodě jihočeští policisté. U Libínského sedla srazila dodávka chodce, který zemřel na místě. "Chodec šel po silnici v neosvětleném úseku ve správném směru, bohužel bez jakýchkoliv reflexních doplňků. Řidič vozidla se mu nedokázal včas vyhnout," přiblížil okolnosti nehody Jiří Matzner.

 

Tragédie opět otevřely debatu mezi poslanci, zda by se neměl změnit bodový systém, výše pokut nebo dokonce zpřísnit právní kvalifikace u podobných případů. Jednotný názor na to, jak situaci na silnicích zlepšit, poslanci ale zatím nemají. Více se dozvíte v reportáži TV Nova zde:

 

Problém je podle odborníků také už v autoškolách. Poslanci proto chtějí přísnější zkoušky pro budoucí řidiče. Žáci by dopředu nevěděli, u koho budou zkoušku skládat. V autoškolách by se také mělo více cílit na psychologii.

TN.cz