Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 4. 2018
řidiči nepřežili

Tragické nehody: Dva muži vjeli do protisměru, oba zemřeli

Tragická nehoda v Hrabové - 1
Zdroj: HZS ČR

Tragicky skončily v pondělí dvě podobné dopravní nehody, které se staly v různých koutech Česka. Při čelní srážce auta s nákladním vozem dopoledne zemřel muž (71) v Ostravě. Po několika hodinách se podobná nehoda odehrála i na Havlíčkobrodsku, srážku tam nepřežil starší řidič (76).

Dvě tragické dopravní nehody spojuje jejich průběh. Starší řidiči v obou případech vjeli do protisměru, kde se srazily s kamionem. Následkům zranění na místě podlehli.

 

Krátce před polednem vyjížděli policisté a záchranáři k nehodě v rušné ostravské ulici Frýdecká. Řidič vjel se svým vozem do protisměru, kde se srazil s náklaďákem. Přivolaní záchranáři už muži nemohli pomoci. "Utrpěl zranění neslučitelná se životem. Lékař již mohl pouze konstatovat smrt," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

 

Policie na místě provedla dechovou zkoušku, která byla u řidiče nákladního vozidla negativní. Proč senior vjel do protisměru policie zatím neví. Rušná silnice zůstala do odpoledních hodin uzavřená.

 

 

14

GALERIE: Tragická nehoda v Hrabové

Zdroj: HZS ČR

Tragická nehoda v Hrabové - 1

Hodnocení:

 

Podobná nehoda se odehrála i o několik hodin později u obce Skuhrov na Havlíčkobrodsku. "Řidič při projíždění mírnou pravotočivou zatáčkou z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a čelně se střetl s protijedoucím nákladním vozidlem," řekla policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

 

I v tomto případě měla srážka fatální následky. Starší řidič na místě zemřel. "V osobním vozidle cestoval sám. Nikdo jiný zraněn nebyl," uvedla Čírtková. Okolnosti nehody policie dále vyšetřuje. Silnice I/38 z Čáslavi na Havlíčkův Brod byla po dobu odklízení škod na několik hodin uzavřená. 

jva TN.cz