hledá se svědek

Cyklista vedl kolo, předjíždějící dodávka ho smetla a zabila

Téma:

Náchodští policisté hledají svědky tragické dopravní nehody, která se v úterý ráno odehrála u Bohuslavic nad Metují. Cizinec v dodávce tam smetl dvaačtyřicetiletého cyklistu, který na místě zemřel. Když se nehoda stala, řidič dodávky údajně předjížděl další auto.

Kolem půl šesté ráno dvaačtyřicetiletý cyklista vedl své kolo při pravém okraji vozovky v Bohuslavicích nad Metují na Náchodsku. V tom okamžiku měl řidič dodávky předjíždět šedou nebo stříbrnou octavii.

 

Při předjíždění došlo ke střetu mezi dodávkou a cyklistou, který vedl kolo. Muž bohužel zraněním podlehl. Policisté tři hodiny vyšetřovali nehodu a zatím mají výpověď pouze řidiče dodávky, cizince, který tvrdil, že žádné dopravní předpisy neporušil.

 

Policie doufá, že se jim podaří také vyslechnout řidiče octavie. "Tohoto řidiče prosíme, aby se přihlásil jako svědek na lince 158 nebo náchodským dopravním policistům," uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová.

 

 

"Dvaatřicetiletému řidiči dodávky byla na místě provedena dechová zkouška i test na omamné látky. Obě s negativním výsledkem," dodala mluvčí. 

reg/Filip Pultar TN.cz