Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

tragická nehoda

Nehodu na Opavsku nepřežili tři lidé! Pětileté dítě bojuje o život

Hasiči vyprošťují zraněného - Ilustrační
Zdroj: Profimedia
Tragická nehoda. Ilustrační foto

Čtvrteční srážku osobních vozů u Neplachovic na Opavsku nepřežili tři lidé. Dva zemřeli přímo na místě ještě před příjezdem záchranářů, další svým zraněním podlehl při oživování. Těžké zranění utrpěla pětiletá dívka.

"Záchranáři se pokoušeli o záchranu muže neznámé totožnosti, který cestoval v jednom z automobilů. Přes intenzivně poskytovanou přednemocniční neodkladnou péči u něj došlo po naložení na palubu vrtulníku k selhání krevního oběhu a několik desítek minut trvající resuscitace nevedla k úspěchu. Pacient podlehl svým zraněním a lékař musel konstatovat jeho smrt," řekl ČTK mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

 

V jednom z vozidel zůstal zaklíněn jednapadesátiletý muž a o tři roky mladší žena. "Zasahující lékař zjistil, že nejeví známky života. Jejich poranění byla neslučitelná se životem a podlehli jim ještě před příjezdem záchranářů," upřesnil Humpl.

 

 

Záchranáři ošetřili i pětiletou dívku s vážnými poraněními, kterou v ohrožení života předali na urgentní příjem FNO. "Dívka byla přijata s vážnými poraněními, ale je v tuto chvíli ve stabilizovaném stavu," řekla ČTK před 20:00 mluvčí FNO Naďa Chattová.
 

 

"Dle předběžných informací řidič osobního vozidla v prostoru zatáčky komunikace předjížděl a došlo ke střetu s protijedoucím automobilem. S ohledem na charakter nehody (následků) byl na místo přivolán také policejní krizový intervent, přičemž důležitým prvkem práce těchto policejních specialistů je v této souvislosti poskytovat takzvanou první pomoc obětem a pozůstalým," řekla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

 

mik ČTK